Projekt Babylonia vytváří (nejen) evropskou knihovnu

aktualita beletrie zahraniční

Makedonský literární časopis Blesok připravuje rozsáhlý projekt vydávání knih v elektronické podobě. Cílem projektu Babylonia je vydat CD-ROM s padesáti (a více) knihami v elektronické podobě. Romány, povídky, divadelní hry, eseje i literárněvědné studie a kritiky vyjdou na CD-ROMu v originále a v překladu alespoň do jednoho jazyka.

Projekt Babylonia vytváří (nejen) evropskou knihovnu
Příležitost pro české autory

"Kdysi dávno lidé začali stavět věž. Pracovali svorně a věž rychle rostla k nebesům. Jednoho dne si Hospodin všiml, že už jsou lidé příliš vysoko. Aby jim překazil cestu na nebeskou klenbu, pomíchal jim jazyky. Bývalé souznění se změnilo v kakofonii nesrozumitelných zvuků. Lidé už nemohli stavět společně…
Babylonská věž se zřítila a lidé truchlili na jejích rozvalinách. Různými jazyky…" (www.babylonia.com.mk)

Makedonský literární časopis Blesok připravuje rozsáhlý projekt vydávání knih v elektronické podobě. Cílem projektu Babylonia je vydat CD-ROM s padesáti (a více) knihami v elektronické podobě. Romány, povídky, divadelní hry, eseje i literárněvědné studie a kritiky vyjdou na CD-ROMu v originále a v překladu alespoň do jednoho jazyka. Nejzastoupenějšími jazyky jsou zatím makedonština a angličtina, ale pro vydání se chystají také knihy ve francouzštině, němčině, ruštině, slovinštině, srbštině, rumunštině, bulharštině, albánštině a holandštině. Vydavatelství má zájem také o e-knihy v češtině, italštině, španělštině, chorvatštině, bosenštině, řečtině, turečtině, slovenštině, polštině, portugalštině, arménštině, arabštině, hebrejštině, vlámštině, gruzínštině, romštině a v dalších jazycích. Tento projekt proto nabízí příležitost také českým autorům publikovat své knihy na CD-ROMu Babylonia. Milovníci papírového vydání mají možnost vydat svá díla v klasické podobě v makedonském překladu.
Ukázky z e-knih budou uveřejněny na http://www.e-knigi.com.mk. Na přání autora může být na této adrese zveřejněna celá kniha.
Tento projekt má podporu Ministerstva kultury Makedonie a vydavatelství "Mlinarec & Plavić" v Záhřebu a "Magor" ve Skopji.
Případní zájemci o tento projekt najdou více informací na adrese www.babylonia.com.mk. Web je přeložen do mnoha jazyků a také do češtiny.

 

© Oldřiška Čtvrtníčková

Diskuse

Vložil: nováková miloslava, 18.12.2013 12:15
Projekt Babylonia vytváří (nejen) evropskou knihovnu
kde u nás seženu knihy v arménštině nikoli vědecké ale k zábavnému čtení
Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2519x

Inzerce
Inzerce