Pérez-Reverte, Arturo: Hřbitov bezejmenných lodí

Pérez-Reverte, Arturo
Hřbitov bezejmenných lodí

recenze beletrie zahraniční

Jde o dobrodružný román zřejmě nejprodávanějšího současného španělského spisovatele, napínavý příběh pátrání po dávno potopené lodi a ztraceném pokladu.

 

Nový román Péreze-Reverteho česky

Nakladatelství Mladá fronta pokračuje ve vydávání hispánských titulů. Krátce po románu Portoričanky kubánského původu Mayry Monterové Jako tvůj posel přišlo koncem loňského roku s románem Španěla Artura Péreze-Reverteho Hřbitov bezejmenných lodí (La carta esférica, 2000) v překladu Vladimíra Medka.

Jde o dobrodružný román zřejmě nejprodávanějšího současného španělského spisovatele, napínavý příběh pátrání po dávno potopené lodi a ztraceném pokladu. Autor za něj v loňském roce získal francouzskou Prix Méditerranée za nejlepší zahraniční román (letos táž cena připadla Umbertu Ecovi, s nímž bývá Pérez-Reverte s oblibou srovnáván). Letos v říjnu za toto dílo obdržel cenu francouzské Námořní akademie, která mu byla udělena za přítomnosti francouzské ministryně obrany. Ve Španělsku se tento román po svém vydání stal na půl roku nejprodávanější knihou a Pérez-Reverteovy romány pravidelně dobývají nejvyšší místa žebříčků prodávanosti i v jiných zemích, například ve Spojených státech, kde je v současné době bestsellerem jeho nejnovější román La reina del Sur. U nás je Arturo Pérez-Reverte znám již z románu Dumasův klub (Mladá fronta, 2000), intelektuálního thrilleru s prostředí antikvářů a bibliofilů, podle nehož natočil Roman Polanski film Devátá brána.
 

© mh, 24/1/2003

Ohodnoťte knihu

0%

Hlasovalo 140 čtenářů.

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

53%čtenáři

zhlédnuto 3881x

katalogy

Koupit knihu

štítky k článku

Inzerce
Inzerce