Heidenreichová, Elke

Heidenreichová, Elke

portrét beletrie zahraniční

Elke Heidenreichová působí jako moderátorka, autorka rozhlasových her a televizních pořadů, spolupracovala též na vydání Kindlerova literárního lexikonu. Od poloviny 80. let se věnuje ve větší míře vlastní literární tvorbě.

Elke Heidenreichová

(nar. 1943) vyrůstala v malém městě poblíž Kasselu, po maturitě v Bonnu studovala v Mnichově, Hamburku a Berlíně germanistiku, dějiny divadla, religionistiku a publicistiku. Od roku 1970 působí jako moderátorka, autorka rozhlasových her a televizních pořadů, spolupracovala též na vydání Kindlerova literárního lexikonu.

Od poloviny 80. let se věnuje ve větší míře vlastní literární tvorbě. S titulem Kolonien der Liebe (1992), sbírkou povídek z všedního života obyčejných lidí, se etablovala na literární scéně, její další sbírka Der Welt den Rücken (2001) figurovala mnoho měsíců na seznamu bestsellerů. Malý výbor jejích povídek nazvaný Das Dööfchen vyšel v rámci rozmanité edice praktických osmerkových knížeček do kapsy z děl světové literatury (po 1 €), kterou na počátku letošního roku společně vydala nakladatelství Fischer Taschenbuch Verlag, KiWi Paperback a Rowohlt Taschenbuch Verlag.

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 1519x

Inzerce
Inzerce