Lehr, Thomas

Lehr, Thomas

portrét beletrie zahraniční

Po delší pauze vydal Thomas Lehr knihu Nabokova kočka (Nabokovs Katze). V tomto moderním „bildungsrománu“ nalezne hlavní hrdina po prvním setkání s drogami femme fatal svého života Camillu, jíž nikdy docela nezíská, ale která ho nikdy skutečně neopustí.

Thomas Lehr

S Berlínem spojilo tohoto autora (nar. 1957) studium biochemie a městu už zůstal věrný. Za svůj první román Dvojvoda aneb Knihovna milosti (Zweiwasser oder Die Bibliothek der Gnade) z roku 1993 dostal v Německu několik literárních cen. I jeho následujcí román, který vyšel jen o rok později, Vyslyšení (Die Erhörung), byl oceněn. Po delší pauze vydal knihu Nabokova kočka (Nabokovs Katze, 1999). V tomto moderním „bildungsrománu“ nalezne hlavní hrdina po prvním setkání s drogami femme fatal svého života Camillu, jíž nikdy docela nezíská, ale která ho nikdy skutečně neopustí. V románu se ovšem neskrývá pouze erotický příběh plný fantazie, ale i kousek dějin – dospívání na maloměstě, příchod do západního Berlína právě v době převratu, to vše dává knize další rozměr.

Lehrovy knihy jsou o vášni, která může vést až k nejkrajnějšímu stigmatizování, ať už jde o vášeň pisatelskou v první knize, intelektuálskou ve druhé, či erotickou. Jako poslední vyšla jeho rámcová novela Jaro (Frühling, 2001), jejíž děj se odehrává během 39 vteřin před smrtí.

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 1705x

Inzerce
Inzerce
Inzerce