Blesok (32)

anotace beletrie zahraniční

Nové číslo makedonského internetového literárního časopisu Blesok (Blesk) přináší už po dvaatřicáté ukázky básnických, prozaických a dramatických textů.

Blesok / Shine 32

Nové číslo makedonského internetového literárního časopisu Blesok (Blesk) přináší už po dvaatřicáté ukázky básnických (Louise Glück, Georgi Rupčev), prozaických (povídka Chánovo vítězství Petra Kostova, česky vyšla v překladu Ivany Dorovské v antologii Tajemná komnata, Brno 2002; povídka Vše, co potřebuješ Richarda Gaughrana) a dramatických textů (Saško Nasev: Čí jsi?). Toto číslo nabízí čtenářům také esej slovinského básníka Aleše Debeljaka Chvála nemožného, v níž hovoří o svém básnickém umění. Elizabeta Šelevová recenzuje nový román Ermise Lafazanovského Román o zbraních (Skopje 2003) a knihu kritik a esejí Bogomila Gjuzela Káď. Emilija Mataničkovová píše o dizertaci dramatika Saška Naseva Vážnost hry – estetika současného amerického divadla (Skopje 2002). Část věnovaná výtvarnému umění se ohlíží za výstavou umělecké skupiny Dnes (Denes), hudební rubrika se věnuje koncertu Ry Coodera a Manuela Galbana. Časopis Blesok vychází každé dva měsíce ve dvojjazyčné (makedonsko-anglické) verzi.

Vydavatelství elektronických knih Mapa, redakčně spřízněné s časopisem Blesok, zároveň upozorňuje na 12 nových titulů. Celkový počet knih převedených do elektronické podoby a vystavených na stránkách http://www.e-books.com.mk je prozatím 79. Každá kniha je přeložena alespoň do jednoho světového jazyka. Redakce vydavatelství v současné době operuje s třiadvaceti jazyky.

© Oldřiška Čtvrtníčková

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 1961x

Inzerce
Inzerce