Jungk, Peter Stephan

Jungk, Peter Stephan

portrét beletrie zahraniční

Portrét současného německého autora Petera Stephana Jungka.

Peter Stephan Jungk (narozen 1952 v Santa Monice ve Spojených státech, syn futurologa Roberta Jungka) vyrůstal ve Vídni a Berlíně. Pracoval jako asistent režie v Basilejském divadle, v letech 1974-76 studoval na Americkém filmovém institutu v Los Angeles. V roce 1980 studoval v Jeruzalémě na tamější Škole tóry, o rok později přesídlil do Vídně, v roce 1988 do Paříže. Peter Stephan Jungk je spisovatel, překladatel divadelních her z angličtiny (hry Woodyho Allena, Christophera Duranga, Raymunda Fitz Simonse), autor a režisér dokumentárních filmů. Žije v Paříži.

Dílo
Knihy:
Stechpalmenwald. Erzählungen, Frankfurt/M.: S. Fischer, 1978. Obchůzka. Román (Rundgang. Roman), Frankfurt/M.: S. Fischer, 1981. Franz Werfel. Život (Franz Werfel. Eine Lebensgeschichte), Frankfurt/M.: S. Fischer, 1987. Tigor (Tigor. Roman), Frankfurt/M.: S. Fischer, 1991. Čtyři ženy. Kniha fotografií (Vier Frauen. Fotobuch), Fotografie: Lilian Birnbaumová. Heidelberg: Edition Braus, 1993. Dědictví (Die Erbschaft. Roman), München: List, 1999. 

 Rozhlasové hry:
Oktávy (Oktave) SF, 1979. Síla na vyhledávání (Suchkraft) WDR, 1981.

 Filmy:
Přítel světa mezi světy (Ein Weltfreund zwischen den Welten), televizní film o Franzi Werfelovi. Scénář, režie: Peter Stephan Jungk. ORF, ZDF, 1988. Pán noci (Der Meister der Nacht), televizní film o Leo Perutzovi. Scénář, režie: Peter Stephan Jungk. ORF, ZDF, 1989. Temné světlo (Dunkles Licht), televizní dokument o Eugenu Bacvarovi. Scénář, režie: Peter Stephan Jungk. ORF, 1992.

Česky zatím vyšlo pouze: Franz Werfel, příběh života (Praha: Sefer, 1997), přeložila Alena Bláhová.

-vj-

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 1587x

Inzerce
Inzerce