Posadas, Carmen

Posadas, Carmen

portrét beletrie zahraniční

Carmen Posadasová, současná španělská autorka, se představí 18.1. na přednášce pořádané pražským Institutem Cervantes.

Carmen Posadas

Carmen Posadasová se narodila r.1953 v Montevideu (Uruguay).

V literárním světě debutovala knihou povídek Mi hermano Salvador y otras mentiras (1990). Za román Pequeňas infamias získala v roce 1998 cenu Premio Planeta. Je autorkou esejů, filmových scénářů, románu Cinco moscas azules (1996), sbírky povídek Nada es lo que parece (1977) a řady dětských knih, mezi kterými vyniká El seňor viento del Norte, za niž obdržela cenu Ministerstva kultury za nejlepší dětskou knihu vydanou v r. 1984.

Mezi její poslední díla patří úspěšné knihy La bella Otero (2002), El buen sirviente (2003), přeložená do dvaceti jazyků, a A la sombra de Lilia: en busca de la igualdad perdida (2004).

Institut Cervantes v Praze připravil setkání s pěti předními spisovatelkami - ve Španělsku se od osmdesátých let totiž dostává čím dál více do popředí generace zajímavých spisovatelek, v jejichž díle se odráží především pohled na změny ve společnosti a na život uvnitř těchto změn. Jako první přijede 18.1. právě Carmen Posadasová. Její přednáškou bude cyklus literárních besed s aktuálními spisovatelkami nazvaný „Neuspořádané vyprávění“ zahájen. Besedu o současné španělské tvorbě a představení tvorby Carmen Posadasové, pro české čtenáře bohužel ještě neznámé, uvede překladatelka a žurnalistka Blanka Stárková.

http://www.circulo.es
http://www.carmenposadas.net/

 

Diskuse

Vložil: joan, 31.05.2007 21:52
Posadas, Carmen
otra escritora comercial tipo viewegh o isabel allende
Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 1426x

Inzerce
Inzerce