Tratnik, Suzana: Jmenuju se Damián

Tratnik, Suzana
Jmenuju se Damián

anotace beletrie zahraniční

Román slovinské spisovatelky Suzany Tratnik Jmenuju se Damián je nevážně vážným dokumentem života dospívajícího člověka, který se kvůli své sexuální orientaci ocitá v roli outsidera.

Jmenuju se Damián
Suzana Tratnik: Jmenuju se Damián. Ze slovinského originálu Ime mi je Damjan přeložila Alena Šamonilová, vydala Marie Chřibková, nakladatelství a vydavatelství One Woman Press, 2005

V románu slovinské spisovatelky Suzany Tratnik Jmenuju se Damián se čtenářům svébytným způsobem a jazykem představuje hlavní hrdina, devatenáctiletý Damián. Ve své zpovědi popisuje život plný bláznivých dobrodružství, komických příhod a nekonečné zábavy, které však nedokážou zakrýt, a přes všechnu Damiánovu snahu ani zlehčit, problémy ve vztahu k rodičům, sourozencům, přítelkyni Nele, škole a společnosti. Damián nás zavede na divoké večírky, které mohou končit i podřezáváním žil, prozradí nám některá svá životní kréda, například „Proč je loterie lepší než škola“, své romantické „já“ poodhalí během intimních chvilek s Nelou a společně s ním se zamyslíme i nad osudem, kterému se těžko utíká.

koupit knihu: www.kosmas.cz

Román je nevážně vážným dokumentem života dospívajícího člověka, který se kvůli své sexuální orientaci ocitá v roli outsidera.

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3122x

katalogy

Koupit knihu

Inzerce
Inzerce