Burroughs, Augusten: Hlava nehlava

Burroughs, Augusten
Hlava nehlava

anotace beletrie zahraniční

Osud pittsburskému rodákovi Augustenu Burroughsovi nadělil dvojí – neuvěřitelně bláznivý život a mimořádný vypravěčský dar. Autor dokázal obojí skloubit tak, že sobě zachránil zdravý rozum a čtenáře vyléčil z pocitu, že už nelze o ničem novém – zvláště pak o vlastním životě – nijak nově psát.

Hlava nehlava
Augusten Burroughs
: Hlava nehlava. Z anglického originálu Running with Scissors přeložila Petra Kůsová. Argo, Praha 2006, 241 stran, 259 Kč

Osud pittsburskému rodákovi Augustenu Burroughsovi nadělil dvojí – neuvěřitelně bláznivý život a mimořádný vypravěčský dar. Autor dokázal obojí skloubit tak, že sobě zachránil zdravý rozum a čtenáře vyléčil z pocitu, že už nelze o ničem novém – zvláště pak o vlastním životě – nijak nově psát. Vybrané epizody svých pubertálních let strávených v Massachusetts líčí s dovednou lehkostí a svérázným vtipem, jako by se ve dvanácti letech neocitl v domě potřeštěného psychiatra, kam ho odložila jeho duševně nemocná matka, ale žil úplně normálně. S naprostou samozřejmostí vypráví, jak nechodil do školy, hrál si s přístrojem na elektrošoky, důvěrně se přátelil s pedofilem, krotil blázny a v rámci své absolutní svobody zažíval nejneskutečnější příhody. Svižné vyprávění nabízející inteligentní zábavu prostou pitvorného humoru lze číst i jako návod na to, jak si za všech okolností uchovat duševní zdraví.

 

Diskuse

Vložil: klara.L., 06.05.2008 16:09
Burroughs, Augusten: Hlava nehlava
Knihu vřele doporučuji všem, kteří už jsou znuděni typickými humornými knihami, a chtějí si přečíst něco tak vtipného, až z toho mrazí (uvědomíte-li si, že je to pravda a něčí dětství). Takže jestli už jste dlouho neměli v ruce knihu sršící vtipem, obscénností, krutostí, lásky (i když trochu pokřivené),... tak fakt směle do toho! Doporučuji na 100% !!!!
Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 3610x

Koupit knihu

Inzerce