Ruiz Zafón, Carlos: La Sombra del Viento

Ruiz Zafón, Carlos
La Sombra del Viento

anotace beletrie zahraniční

Román Stín větru neopouští ve Španělsku od roku 2001, kdy byl poprvé vydán, pulty knihkupectví a v tomto roce znovu zaútočil na přední příčky v žebříčku nejprodávanějších knih. Brzy se bude moci i český čtenář s tímto románem seznámit. Stín větru by měl vyjít v nakladatelství Dokořán v překladu Atheny Alchazidu ještě v roce 2006.

Stín větru
Carlos Ruiz Zafón: La Sombra del Viento 

Román Stín větru neopouští ve Španělsku od roku 2001, kdy byl poprvé vydán, pulty knihkupectví a v tomto roce znovu zaútočil na přední příčky v žebříčku nejprodávanějších knih. Tato kniha však není známa pouze ve Španělsku, ale v překladu se s ní již mohli setkat lidé ve více než padesáti zemích. V brzké době se bude moci i český čtenář s tímto románem seznámit. Stín větru by měl vyjít v nakladatelství Dokořán v překladu Atheny Alchazidu ještě v roce 2006 (váz. s přebalem, 600 stran, 400 Kč, ISBN 80-7363-075-3, řada Mimo edice).

Děj románu je situován do Barcelony první poloviny 20. století. Hlavní postava a zároveň vypravěč, Daniel Sempere, je v den svých desátých narozenin svým otcem zaveden na tajuplné Pohřebiště zapomenutých knih. Tam nachází knihu s názvem Stín větru. Kniha mladého chlapce uchvátí a on se pokouší získat co nejvíce informací o jejím záhadném autorovi Juliánovi Caraxovi. Daniel se stále více zaplétá do záhad opředených kolem Caraxe a začíná si uvědomovat, že jeho vlastní život s tímto autorem souvisí mnohem více, než by předpokládal.

Podle samotného autora je Stín větru první knihou ze čtyřdílného cyklu románů, jež se mají odehrávat v tajemné Barceloně a jejichž děj se má točit kolem Pohřebiště zapomenutých knih. Tyto čtyři romány budou spojovat některé postavy a příběhy budou situovány do Barcelony první poloviny 20. století, od jeho počátků až do období po španělské občanské válce.

Více informací o knize ve španělstině:
http://www.lasombradelviento.net/

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2894x

Inzerce