Allende, Isabel: Inés del alma mía

Allende, Isabel
Inés del alma mía

anotace romance

Isabel Allende v tomto roce vydala nový román, Inés del alma mía (Inés, láska mého srdce). Děj se odehrává v 16. století v Novém světě. Hlavní hrdinkou je mladá švadlena z Extremadury, Inés Suárez, která se vydá přes oceán najít svého manžela.

Inés, láska mého srdce
Isabel Allende: Inés del alma mía, Plaza & Janés, 2006, 368 stran

Isabel Allende v tomto roce vydala nový román, Inés del alma mía (Inés, láska mého srdce).

Děj se odehrává v 16. století v Novém světě. Hlavní hrdinkou je mladá švadlena z Extremadury, Inés Suárez, která se vydá přes oceán najít svého manžela. Ten odešel do Ameriky hledat zlato. Když se Inés dozví, že její muž zemřel, přidá se ke skupině dobyvatelů a odjíždí s nimi do Chile. Prožívá vášnivou lásku s jedním z conquistadorů, Pedrem de Valdiviou, kterému pomáhá při dobývání Chile nejen radami.

Hlavní hrdinka, Inés, ztvárňuje obrovskou sílu osobnosti a chuť po dobrodružství, jež byla v té době ženám odpírána. Velmi se podobá Elize Sommers z románu Dcera Štěsteny (Hija de la fortuna, 1999, česky 2003). Eliza se rovněž vydává na dlouhou cestu lodí ve snaze najít svou lásku. Také prožívá mnohá dobrodružství, musí čelit velkému zklamání a nakonec, když se jí podaří najít samu sebe, poznává novou lásku. Podobnosti osudů obou hrdinek nebrání ani jiný historický rámec: zatímco Eliza žije v 19. století, s Inés se autorka vrací více do minulosti, až do období conquisty Latinské Ameriky.

 

© Romana Čadová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 4454x

katalogy

Inzerce