Caccia, Fulvio

Caccia, Fulvio

portrét beletrie zahraniční

Básník, překladatel a novinář Fulvio Caccia (1952) se narodil v Itálii, žil dlouho v Kanadě a roku 1988 přesídlil do Francie. Je držitelem nejvýznamnější kanadské literární ceny Prix du Gouverneur Général, kterou dostal za sbírku poezie Aknos.

Fulvio Caccia

Básník, překladatel a novinář Fulvio Caccia (1952) se narodil v Itálii, žil dlouho v Kanadě a roku 1988 přesídlil do Francie.

Caccia publikuje ve Francii i v Quebecu, roku 1994 obdržel nejvýznamnější kanadskou literární cenu Prix du Gouverneur Général za sbírku poezie Aknos.

V roce 1983 vydal svou první básnickou sbírku Irpinia. V témže roce se podílel na založení kulturního časopisu Vice Versa. S Antoniem D'Alfonso sestavili antologii textů quebeckých autorů pocházejících z Itálie nazvanou Quêtes. O osudy přistěhovalců a jejich úspěchy na poli umělecké tvorby se bude zajímat i nadále. Vydal například také knihu rozhovorů s umělci italského původu Sous le signe du Phénix (1985). Spolupracoval na sestavení různých dalších antologií a společných publikací, například antologie současné francouzské poezie Approche de l'an 2000, panorama de la poésie française contemporaine (s Bernardem Hreglichem, Triptyque,1992) nebo dvoujazyčné antologie představující tvorbu irských a quebeckých básníků, Voix d’Irlande et du Québec (s Johnem F. Deanem, Le Noroît/Dedalus, Montreal, Dublin, 1993).

Caccia vydal dosud celkem pět básnických sbírek, Irpinia (Guernica, 1983), Scirocco (Triptyque 1985), Aknos (Guernica,1994), Lilas (Triptyque, Montreal 1998) a La chasse spirituelle (Le Noroît, 2005).

Věnuje se i tvorbě prozaické - vydal sbírku povídek Golden Eighties (Montreal/Perpignan, Balzac, 1994) a esejistickou knihu na téma vztahů mezi kulturou, politikou a globalizací La République mêtis (Balzac, 1997).

K dalším jeho prozaickým dílům se řadí též románová trilogie La ligne gothique (Triptyque, 2004) a La coïncidence (Triptyque, 2005) a Le secret (Triptyque, 2006).

 

 

 

 

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 2125x

Inzerce
Inzerce