Arbeit, Marcel; Guziur, Jakub: Vypravěči amerického Jihu antologie

Arbeit, Marcel; Guziur, Jakub
Vypravěči amerického Jihu antologie

anotace beletrie zahraniční

Antologie moderní americké jižanské prózy představuje českému čtenáři dvanáct výrazných autorských osobností jednoho ze základních regionů americké literatury, který stál dosud spíše na okraji zájmu českých nakladatelů a překladatelů. Svazek se snaží postihnout fenomén jižanského písemnictví v období od éry „jižanské renesance“ první poloviny 20. století až po jeho závěr.

Marcel Arbeit; Jakub Guziur (eds.): Vypravěči amerického Jihu, přel. Marcel Arbeit, Jakub Guziur, Bronislava Grygová, Veronika Klusáková, Michaela Náhliková, Martin Svoboda, Paseka, 2007, 303 stran

Antologie moderní americké jižanské prózy představuje českému čtenáři dvanáct výrazných autorských osobností jednoho ze základních regionů americké literatury, který stál dosud spíše na okraji zájmu českých nakladatelů a překladatelů; potvrzuje to i fakt, že pouze čtyři ze zařazených autorů – Eudora Weltyová, Flannery O’Connorová, Richard Ford a Lewis Nordan – se u nás již dočkali překladu alespoň jedné knihy.

Svazek, pokoušející se postihnout fenomén jižanského písemnictví v období od éry „jižanské renesance“ první poloviny 20. století až po jeho závěr, je doplněn úvodním esejem amerikanisty Marcela Arbeita a medailony jednotlivých autorů.

Autoři zahrnutí do antologie: Fred Chappell, Lewis Nordan, Richard Ford, Flannery O'Connorová, Katherine Anne Porterová, Eudora Weltyová, Peter Taylor, Elizabeth Spencerová, George Garrett, Ernest Gaines, Barry Hannah, Harry Crews.

 

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3483x

katalogy

Koupit knihu

Inzerce
Inzerce