Literární festival Correntes d´escritas (2008)

Literární festival Correntes d´escritas (2008)

aktualita beletrie zahraniční

Rodiště portugalského romanopisce Ecy de Queiróse hostí devátý ročník literárního festivalu.

 

Correntes d’escritas
 
Ve dnech 13. až 16. února 2008 probíhá v severoportugalském městě Póvoa de Varzim již devátý ročník setkání spisovatelů, literárních kritiků, intelektuálů, a čtenářů, kteří pocházejí z „iberského prostoru“ a z těch afrických a latinsko-amerických zemí, jejichž obyvatelé si rozumějí portugalsky nebo španělsky.
 
Když v roce 2000 uspořádala radnice v Póvoe de Varzim oslavy stého výročí úmrtí Ecy de Queiróse, mohla si jen přát, aby se událost stala pravidelným setkáním oslavujícím tvůrce a milovníky literatury. Dnes je festival, jehož název lze přeložit jako Proudy psaného, ale mnohem lépe z ní v portugalštině jako Correntes d’escritas, zařadit mezi největší setkání svého druhu ve světě portugalsky a španělsky psané literatury.
 
Součástí festivalu je vedle řady besed, přednášek a křtů nových knih i série divadelních představení, záplava tradičních pokrmů, pokud možno nějak souvisejících s literaturou, které nabízejí místní restaurace, výstava fotografií a výtvarného umění.
 
K důležitým okamžikům patří vyhlášení ceny Prémio Literário Casino da Póvoa. K jejím laureátům (a pravidelným účastníkům) patří Lídia Jorge nebo Carlos Ruiz Zafón. Letošní cenu získal Ruy Duarte de Carvalho za knihu esejů a cestopisů desmedida
 
Aktualizované zpravodajství lze nalézt na adrese: www.cm-pvarzim.pt/go/correntesdescritas .

© Lada Weissová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 2072x

Inzerce