Sierra i Fabra, Jordi

Sierra i Fabra, Jordi

portrét beletrie zahraniční

Poezie, dětská literatura, ale i sci-fi, černý román nebo dějiny hudby... Všechy tyto žánry vznikají v mysli jednoho spisovatele jménem Jordi Sierra i Fabra. Setkání s ním (Svět knihy 2008) bude jistě zajímavé.

 

Jordi Sierra i Fabra (Barcelona, 1947)
 
Jordi Sierra i Fabra je spisovatel zabývající se všemi žánry, vědeckofantastickým, černým románem, poezií, esejemi, dětskou literaturou, životopisy a dějinami hudby. Založil nadaci Jordi Sierra i Fabra (Fundació Jordi Sierra i Fabra) v Barceloně a nadaci Literární dílna Jordi Sierra i Fabra (Fundación Taller de las Letras Jordi Sierra i Fabra) v Medellínu (Kolumbie).

Za svůj život vydal přes 300 titulů a prodalo se přes 8 miliónů. Mezi nejvýznamnější romány pro mládež patří El último set (Poslední set, 1991), Noche de viernes (Páteční noc, 1993), Campos de fresas (Jahodové plantáže, 1997), Las furias (Fúrie, 2001), 97 formas de decir Te quiero (97 způsobů, jak říci Mám Tě rád, 2001) a Kafka y la muñeca viajera (Kafka a putovní panenka, 2006).

Je také držitelem řady literárních cen, za všechny jmenujme Villa de Bilbao (1975), Ateneo de Sevilla de Novela (1979), Nestor Luján de novela histórica (2004), Premio Nacional de Literatura Infantil y Juvenil (2007) atd.

© Institut Cervantes
Foto Agencia EFE


Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3044x

Inzerce
Inzerce