Rudiš, Jaroslav: Potichu mp3

Rudiš, Jaroslav
Potichu mp3

anotace beletrie česká

MP3 audiokniha vznikla podle knihy Jaroslava Rudiše Potichu.

 

Jaroslav Rudiš: Potichu, MP3 audiokniha, čte Richard Krajčo, hudba Richard Krajčo a Boris Carloff, Tympanum, nezkrácená verze ve formátu MP3-CD, přibližná délka nahrávky 6 h 40 min

Jeden den a jedna noc. Pět příběhů na konci léta mezi Lisabonem a Letnou. O pohyblivých snech, o touze žít s někým, kdo chce být s námi, o hudbě a tichu, které nenacházíme. Román ze současnosti.

I feel like, I feel like
A little black cat
I feel like, I feel like
I’m lost in no-man’s-land
Ice melting in my mouth
Your arms around my neck
Ice melting on your breast
Our love is taking a test

Vladimír nastoupí. Holka v modrých šatech se sluchátky v uších ho chce pustit sednout. Poslouchá nějaký tvrdý rock, ten zvuk je pisklavý, ven prosakují odporně vysoké polámané tóny. Odmítne. Nepojede dlouho, jen pár zastávek. Holka si stejně stoupne. Za chvíli uslyší jen ticho. Bude svobodná. Donucená ke svobodě. Donucená na chvíli se zastavit a přemýšlet.

Nahrávka vznikla podle knihy Jaroslava Rudiše Potichu vydané v roce 2007 nakladatelstvím Labyrint. Nahrálo vydavatelství TYMPANUM v Praze v říjnu 2007. 

 

Jaroslav Rudiš (1972) - spisovatel, scenárista, autor divadelních her. Vydal romány Nebe pod Berlínem (2002; přeložen do pěti jazyků, Cena Jiřího Ortena), Grandhotel (2006; vyjde německy) a Potichu (2007). S výtvarníkem Jaromírem 99 vytvořil kreslenou románovou trilogii Alois Nebel (2003–2005; vyšla rovněž polsky). Dále napsal scénář k filmu Grandhotel (2006), společně s Petrem Pýchou divadelní hry Léto v Laponsku (2006), Strange Love (2007) a s Martinem Beckerem rozhlasovou hru Lost in Praha (2007, německy). Příležitostně vystupuje s hudebními skupinami U-Bahn a The Bombers. Žije v Praze na Žižkově. www.rudis.cz

 

Richard Krajčo (1977) - divadelní i filmový herec a frontman skupiny Kryštof, držitele šesti Andělů – cen Akademie populární hudby. Po Janáčkově konzervatoři získal roku 1999 angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a roli Hamleta, o rok později Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. Je členem Národního divadla v Praze, v ČT moderuje hudební hitparádu Medúza. Hrál v řadě českých filmů a v televizních seriálech. V roce 2007 vydal výběrové album skupiny Kryštof s názvem Poločas-Best of.

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 4171x

Koupit knihu

Inzerce
Inzerce