Prostor 84

Prostor 84

anotace sociologie

PROSTOR 84 na téma „Polsko vzdálené, nebo blízké?“

Prostor 84: Časopis pro společnost, politiku, kulturu a umění. Vydalo Sdružení pro vydávání revue Prostor, 2009.

„Poláci znovu jako kdysi v dějinách vedou zápas o duši Evropy“, napsal Alexander Tomský v rubrice Konfrontace a vyjádřil tím i záměr redakce: zachytit živé diskuse a polemiky probíhající v Polsku o národní identitě, křesťanském dědictví a evropských hodnotách.

„Sekularizace se nekoná“, tvrdí ve své stati šéfredaktor čtvrtletníku Fronda Grzegorz Górny a otázku „Jaké Polsko, jaká Evropa a svět?“ klade přední kulturní historik Bohdan Cywiński.

„Polské“ číslo rovněž klade otázku kulturního dialogu – k otázce „Proč mezi nejbližšími sousedy tento dialog vázne, na jaké bariéry naráží?“ se vyjadřují Andrzej Grajewski, Václav Burian a Andrzej Babuchowski.

Revue PROSTOR 84 také představuje přední polské esejisty (Agnieszka Kolakowska, Dariusz Karlowicz, Henryk Glebocki), mladé publicisty (Maciej Ruczaj, Piotr Semka, Michal Luczewski), literární kritiky a spisovatele (Maciej Urbanowski, Bronislav Wildstein) a básníky (Marcin Świetlicki, Wojciech Bonowicz).

Spolu s předními českými autory (Josef Mlejnek jr., Miloš Doležal, Jan Jůn) přináší nové číslo revue PROSTOR obraz „jiného“ Polska, než na jaký jsme zvyklí. Obraz překvapivě podnětný a inspirativní.

 

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3075x

Koupit knihu

Inzerce