Vigan, Delphine de: Ani později, ani jinde

Vigan, Delphine de
Ani později, ani jinde

studie beletrie zahraniční

Ještě nedávno nepříliš známou autorku Delphine de Vigan čte dnes téměř celá Francie. Její v pořadí pátý román si v roce 2009 získal pozornost širšího publika, když se objevil v nominaci na prestižní ocenění Prix Goncourt a udržel se tamaž do posledního kola. Porota sice nakonec její knihu nevybrala, nicméně to pro autorku znamenalo důležitý krok v kariéře, díky němuž se tato kniha v překladu dostává do rukou také českým čtenářům.

 

Něco se v tichosti rozkládá...
D
elphine de Vigan: Ani později, ani jinde, z francouzského originálu Les heures souterraines přeložila Alexandra Pflimpflová, Euromedia-Odeon, Praha 2010, 192 stran

Ještě nedávno nepříliš známou autorku Delphine de Vigan čte dnes téměř celá Francie. Její v pořadí pátý román si v roce 2009 získal pozornost širšího publika, když se objevil v nominaci na prestižní ocenění Prix Goncourt a udržel se tam až do posledního kola. Porota sice nakonec její knihu nevybrala, nicméně to pro autorku znamenalo důležitý krok v kariéře, díky němuž se tato kniha v překladu dostává do rukou také českým čtenářům.

Delphine de Vigan se narodila v roce 1966, vystřídala různá zaměstnání a poté pracovala dvacet let jako ředitelka pro výzkum v jedné francouzské společnosti. Nyní se živí jako spisovatelka a věnuje se svým dvěma dětem, zpočátku však psala pouze ve volném čase.

celý text doslovu

© Kateřina Vávrová
doslov ke knihe Ani později, ani jinde
na iLiteratura.cz se souhlasem nakladatelství

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3602x

katalogy

Koupit knihu

Inzerce
Inzerce