Țuțuianu, Floarea

Țuțuianu, Floarea

portrét beletrie zahraniční

Floarea Țuțuianu vystudovala bukurešťskou akademii výtvarných umění, od roku 1994 pracuje jako grafička v Rumunském kulturním institutu v Bukurešti. Poezii začala publikovat po roce 1989.

Floarea Țuțuianu

Floarea Țuțuianu absolvovala Institut výtvarných umění Nicolae Grigoresca v Bukurešti. Zabývá se malbou, uměleckou grafikou a knižní grafikou. Pracuje v Rumunském kulturním institutu. Je členkou Svazu rumunských výtvarných umělců a Svazu rumunských spisovatelů.
Debutovala v roce 1995 básněmi v časopise România Literară. Publikovala sbírky veršů Femeia peşte (Žena ve znamení Ryb) 1996, Libresse oblige 1998, Leul Marcu (Lev Marcu) 2000, Arta seducţiei (Umění svádět) 2002 a Mărinimia Ta (Vaše Velkodušnosti) 2010. Všechny tyto sbírky sama ilustrovala. Její básně byly přeloženy do polštiny, italštiny, francouzštiny, němčiny a angličtiny a vyšly v dvojjazyčných antologiích nebo publikacích v Rakousku (Wespennest) či v USA v časopisech New Letters, Puerto del Solo, Artful Dogge, Winter 2005 aj. V roce 2007 získala cenu za poezii na Mezinárodním festivalu  Luciana Blagy.

© Rumunský kulturní institut

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3891x

Inzerce