Merz, Klaus: Adamův kostým

Merz, Klaus
Adamův kostým

anotace beletrie zahraniční

Merzovy povídky a krátké prózy jsou tak obyčejné i rozmanité, tak podivné i poetické, jako je sám život: nečekané setkání s věštcem, podivuhodný příběh neznámého vynálezce, teskný život siláckého přistěhovalce, klopotné hledání skromného vesnického umělce. Nemoc a smrt jako nedílná součást naší každodennosti.

Klaus Merz: Adamův kostým. Přel. Milan Tvrdík, Archa, Zlín, 2012, 144 s.

Merzovy povídky a krátké prózy jsou tak obyčejné i rozmanité, tak podivné i poetické, jako je sám život: nečekané setkání s věštcem, podivuhodný příběh neznámého vynálezce, teskný život siláckého přistěhovalce, klopotné hledání skromného vesnického umělce. Nemoc a smrt jako nedílná součást naší každodennosti. A autorovo umění zachytit přesným a střídmým výrazivem pomíjivost nálady, vystupňovat příběh překvapivým zvratem, a to tak lakonicky, že si vystačí mnohdy jen náznakem, kterým však dosahuje nebývalé výrazové preciznosti.

__________

„Svými povídkami, krátkými skicami i básněmi dosáhl Klaus Merz takové umělecké kvality, že je řazen k elitě v nijak zvlášť mohutné skupině současných švýcarských autorů a autorek, kteří jsou uznáváni i ve světě.“

Laudatio Alberta Hausera,

při příležitosti udělení Literární ceny kantonu Aargau

© Archa Zlín

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2043x

katalogy

Koupit knihu

štítky k článku

Inzerce