Fischerová, Andrea; Nekula, Marek (eds.). Ich träume von Prag: Deutsch-tschechische literarische Grenzgänge

Fischerová, Andrea; Nekula, Marek (eds.). Ich träume von Prag
Deutsch-tschechische literarische Grenzgänge

anotace beletrie zahraniční

Čeští germanisti působící na univerzitě v bavorském Řezně, Andrea Fischerová a Marek Nekula, sestavili antologii německy psaných prozaických textů, jejichž tématem je Praha.

Andrea Fischerová; Marek Nekula(eds.): Ich träume von Prag: Deutsch-tschechische literarische Grenzgänge (Sním o Praze: Německo-české literární přesahy). Passau, Stutz, 2012, 388 s.

Čeští germanisti působící na univerzitě v bavorském Řezně, Andrea Fischerová a Marek Nekula, sestavili antologii německy psaných prozaických textů, jejichž tématem je Praha. S výjimkou dvou textů vznikly všechny takzvaně na objednávku pro tuto knihu. Pocházejí z pera devatenácti autorů, kteří dnes žijí a píší v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku, ale spojuje je český původ. V antologii jsou zastoupeny texty těchto autorů: Peter Ambros, Zdenka Becker, Maxim Biller, Eugen Brikcius, Jan Faktor, Ota Filip, Katja Fusek, Jiří Gruša, Katarina Holländer, Tomáš Kafka, Jaromír Konečný, Jindřich Mann, Milena Oda, Eva Profousová, Milan Ráček, Helena Reich, Michael Stavarič, Stanislav Struhar a Tereza Vanek.

© Jitka Nešporová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2146x

katalogy

Inzerce
Inzerce