Roher, Michael: Babička, Kuře a Drnditonda

Roher, Michael
Babička, Kuře a Drnditonda

ukázka dětská

Drnditonda je babiččin vnuk. Má kudrnaté vlasy, velké srdce a od té doby, co umí číst, velmi neobvyklého koníčka. Jeho nejoblíbenější knihou je velký tlustý atlas světa, dá se v něm totiž najít spousta podivuhodných slov jako Timbuktu nebo Titicaca.

Michael Roher: Babička, Kuře a Drnditonda. Přel. Anna Hornofová, Zuzana Hřebcová, Eliška Chmelařová, Anna Jirásková, Barbora Kukrechtová, Petra Nováková, Radka Nováková, Kristýna Wanková. Mladá fronta, Praha, 2014, 120 s.

Drnditonda je babiččin vnuk. Má kudrnaté vlasy, velké srdce a od té doby, co umí číst, velmi neobvyklého koníčka. Jeho nejoblíbenější knihou je velký tlustý atlas světa, dá se v něm totiž najít spousta podivuhodných slov jako Timbuktu nebo Titicaca. Ta nejlegračnější ze všech se Drnditonda učí nazpaměť, a když ho něco obzvlášť uchvátí, jako například skvělé nápady Kuřete, nadšeně pak taková slova vykřikuje.

Kuře je Tondův nejlepší kamarád. Má žlutý zobák, sněhobílé peří a neobyčejně ušlechtilou povahu. Je skromné, zdrženlivé, skoro plaché, laskavé a není ani trochu namyšlené. Zkrátka učiněný kuřecí anděl. Ale víc už tu neprozradím, nejlepší totiž bude, když si to přečtete sami!

Celý text ukázky včetně ilustrací ve formátu pdf

Překlad © Anna Hornofová, Zuzana Hřebcová, Eliška Chmelařová, Anna Jirásková, Barbora Kukrechtová, Petra Nováková, Radka Nováková, Kristýna Wanková
ukázka z knihy Babička, Kuře a Drnditonda
na iLiteratura.cz se souhlasem nakladatelství Mladá fronta

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 1824x

katalogy

Koupit knihu

Inzerce
Inzerce