Kundra, Ondřej: Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství

Kundra, Ondřej
Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství

ukázka historie

Díky šťastné náhodě, která mu přihrála v době nástupu do funkce vysoké ceny plynu a ropy, zvedl Putin ruskou ekonomiku z prachu a anarchii rozpadající se federace dostal pod kontrolu.

Ondřej Kundra: Putinovi agenti: jak ruští špioni kradou naše tajemství. BizBooks, Brno, 2016, 200 s.

Díky šťastné náhodě, která mu přihrála v době nástupu do funkce vysoké ceny plynu a ropy, zvedl Putin ruskou ekonomiku z prachu a anarchii rozpadající se federace dostal pod kontrolu. Dokonce to vypadalo, že najde společnou řeč se Spojenými státy: ruský prezident byl prvním světovým politikem, který telefonoval do Washingtonu po teroristických útocích 11. září 2001 a slíbil tehdejší ministryni zahraničí Condoleezze Riceové bezvýhradnou podporu. George W. Bush byl v tu chvíli z bezpečnostních důvodů ještě ve svém prezidentském letounu někde nad územím USA a nebylo se mu možné dovolat.

A právě Bush byl po první schůzce s Putinem tak nadšený, že na tiskovce pronesl legendární slova, že když „pohlédl tomuto muži do očí, spatřil duši důvěryhodného muže oddaného své zemi“, a setkání označil za „počátek velmi konstruktivního vztahu“. Bushovi poradci byli zděšeni, Putin prý tak překvapený, že přímo před kamerami americkému prezidentovi neobvykle tenkým hláskem anglicky poděkoval: „Thank you, sir.“

Celý text ukázky v pdf

© Ondřej Kundra
ukázka z knihy Putinovi agenti
na iLiteratura.cz se souhlasem nakladatelství BizBooks

Diskuse

Vložil: M Pokorný, 20.04.2016 20:38
Kundra, Ondřej: Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství
Nehledě na to, že na Air Force One samozřejmě mají telefon a Bush ho v danou dobu i používal. historycommons.org, historycommons.org
Vložil: Marie, 20.04.2016 18:07
Kundra, Ondřej: Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství
Tak tentokrát máte fakticky bod...
Vložil: Jan Vaněk jr., 20.04.2016 16:28
Kundra, Ondřej: Putinovi agenti: Jak ruští špioni kradou naše tajemství
K novinářským kvalitám pana Kundry, jež vedle opěvá pan Lukavcec (resp., redakčním kvalitám BizBooks, o nichž opravdu všichni raději mlčí) podotknu jen tolik, že ministrem zahraničí USA v roce 2001 byl Colin Powell; Riceová ho nahradila až ve druhém Bushově funkčním období.
Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.