Soutěž o knihu Co je odtud vidět

Soutěž o knihu Co je odtud vidět

aktualita beletrie zahraniční

Do pátku 24. 9., kdy na Světu knihy vystoupí německá autorka Mariane Leky, soutěžíme o její knihu Co je odtud vidět. Zodpovězte jednu otázku a vyhrajte!

Soutěž o knihu Co je odtud vidět

Správná odpověď je pes. Výherkyní je Petra Švarcová ze Štenberku. Blahopřejeme! Všem soutěžícím děkujeme za účast!

Ve spolupráci s nakladatelstvím Prostor, jsme pro vás připravili soutěž o knihu Co je odtud vidět německé autorky Mariany Leky. Román přeložila Marta Eich. Zodpovězte jednu otázku a vyhrajte!

O knize:
„Když Selma řekla, že se jí v noci zjevila okapi, věděli jsme, že někdo z nás brzy zemře,“ zahajuje své vyprávění Selmina desetiletá vnučka Luisa. Selmě se dosud zdálo o africké antilopě třikrát a pokaždé potom někdo z vesnice zemřel, proto jsou její obyvatelé rázem ve střehu. Někteří cítí, že nyní je nejvyšší čas vyrukovat se zamlčovanou pravdou. A když smrt konečně přijde, její okolnosti jsou mimo očekávání všech.

Prostřednictvím Luisy odhalujeme život malé poklidné vesnice s magickou atmosférou. V Selmině domě, v němž děvčátko vyrůstá, nalézají útočiště leckdy podivínští sousedé, které navzdory neurózám, vrtochům a rozdílnosti povah spojuje přátelství, tolerance vůči jinakosti a snaha pomáhat si. Žijí tu také Luisini rodiče, zaměstnaní krizí středního věku natolik, že jim sotva zbývá čas na dceru, a její výchovu ochotně přenechávají jiným. A důležité místo patří obrovskému psu s aurou nesmrtelnosti.

Román sestává ze tří částí odehrávajících se v osmdesátých a devadesátých letech minulého století a následně na začátku nového tisíciletí. Vyprávění, v nichž je Luisa konfrontována se smrtí blízké osoby, se volně propojují. Tématem příběhu je však především láska a lidé, kteří mají odvahu o ni usilovat a překonávat překážky v podobě vnitřních bariér, předsudků i tisíců kilometrů.

Autorka dovedně žongluje s metaforami a prokládá je jemným, laskavým humorem, čerpajícím z dobře odpozorovaných všedních situací. Její dojemný příběh je promyšlenou meditací o tom, jak ztráta a láska utvářejí člověka i komunitu. O hledání našeho místa ve světě, i když to místo je právě tam, kde se nalézáme.

Román získal výrazný mezinárodní ohlas a dosud byl přeložen do 20 jazyků.

Soutěžní otázka:
Co je v knize Co je odtud vidět, o kterou soutěžíme, Aljaška:
A/ okapi
B/ pes
C/ název zmrzlinového poháru

Zvídavým napoví recenze knihy.

 

Odpovědi zasílejte do 24. září 22:00 hod. na e-mail soutez@iliteratura.cz. K odpovědi připište svoji adresu pro případné zaslání výhry.

 

Podmínky soutěže:
Odesláním e-mailu s odpovědí souhlasíte s následujícími pravidly:

1. Soutěže se mohou účastnit pouze osoby s adresou doručení na území ČR.

2. Na jednu osobu a IP adresu lze soutěžit pouze jedenkrát v každé soutěži. Opakované adresy budou smazány.

3. V případě výhry bude Vaše jméno a příjmení uveřejněno přímo na stránce soutěže.

4. Zaslané kontaktní údaje nebudou předány žádné třetí osobě. Toto se netýká výherců, jejichž adresa bude zaslána nakladatelství k odeslání výhry.

5. Na výhru není žádný právní nárok.

 

Soutěž byla zařazena do největšího českého katalogu soutěží o ceny České-soutěže.cz.

© iLiteratura

Diskuse

Vložil: Ing. Luboš Mencák, 16.09.2021 10:44
Soutěž o knihu Co je odtud vidět
Co je v knize Co je odtud vidět, o kterou soutěžíme, Aljaška: B/ pes
Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 974x

Inzerce
Inzerce