Spisovatelé

Claire Messud

Zobrazení:
Messud, Claire: The Emperor´s Children
Autor článku: Markéta Musilová - 16. 12. 2006
recenze
Již několik měsíců se na předních místech britských i amerických žebříčků prodejnosti drží román The Emperor´s Children americké autorky Claire Messudové. Messudová až doposud nepatřila mezi veřejnosti příliš známé autory. Vydala sice tři romány, ale vždy šlo spíše o knihy určené jen malému okruhu čtenářů a literárních fajnšmekrů, které neměly mnoho šancí oslovit svým zpracováním a tématy širší čtenářskou obec.
Messud, Claire
Autor článku: Markéta Musilová - 16. 12. 2006
portrét
Narodila se v roce 1966 v USA v typické kosmopolitní rodině. Její matka je Kanaďanka, otec Alžířan, sestra Francouzka. Sama Messudová strávila dětství na cestách, mj. v Austrálii a Kanadě, do Spojených států se vrátila až jako teenager.
Messud, Claire: Císařový děti nemají šaty
Autor článku: Markéta Musilová - 22. 6. 2008
ukázka
„Drahouškové! Vítám vás! A vy jste určitě Daniela?“ Lucy Leverettová byla drobná, zdravím kypící žena s velkýma očima ještě podtrhnutýma černou tužkou. Na to, že vypadala jako tulení mládě, měla pozoruhodně skřehotavý hlas...
Messud, Claire: Císařový děti nemají šaty
22. 6. 2008
anotace
Román Claire Messudové Císařový děti nemají šaty je skvělou společenskou mozaikou života v současném New Yorku.
Messud, Claire: Císařový děti nemají šaty
Autor článku: Ladislav Nagy - 22. 6. 2008
studie
Možná i motiv padajících věží (samotná událost se přihodí až ve třech čtvrtinách románu a není jeho hlavním tématem, spíše motivem) přispěl k tomu, že si kniha získala tak rychle pozornost čtenářů, což ovšem vůbec neznamená, že by tato pozornost nebyla zasloužená. Císařovy děti skutečně jsou dosud nejlepším dílem C. Messudové.
Messud, Claire: Žena z horního patra
Autor článku: Petra Hesová - 31. 5. 2015
recenze
60%
Zápletka knihy Žena z horního patra by se dala shrnout do několika lakonických vět. Učitelka Nora Eldridgeová, jež se pomalu blíží střednímu věku, se ohlédne za svým životem a nezbývá jí, než konstatovat, že se věci zdaleka nevyvíjejí tak, jak si představovala. A její reakce je jednoznačná: cítí zlobu, zklamání, zneuznanost a hněv.

Knihy autora

Žena z horního patra

Žena z horního patra

ISBN: 978-80-7491-252-8