Spisovatelé

Petr Šámal

Zobrazení:
Šámal, Petr: Soustružníci lidských duší
Autor článku: Jan Lukavec - 11. 12. 2009
recenze
Nad Šámalovou knihou čtenáře mohou napadat jednak chmurné úvahy nad tím, jak katastrofálně komunisté poškodili kulturní život v naší zemi, ale současně se čtenáře může zmocňovat i jistá nostalgie nad dobou, kdy na knihách záleželo natolik, že stálo zato je zakazovat, zatímco dnes už je to podle A. Zacha "každému fuk".
Novotný, Robert; Šámal, Petr (eds.): Zrození mýtu. Dva životy...
Autor článku: Jan Lukavec - 25. 8. 2011
recenze
70%
Husitství je fenoménem, který výrazně zasáhl do českých i středoevropských dějin sklonku středověku, jeho silné ozvuky však nalezneme i v staletích následujících, minulost nedávnou nevyjímaje. Oba tyto rozměry sleduje kniha, na jejímž vzniku se sešli kolegové, přátelé i žáci významného českého historika Petra Čorneje, aby společně vyjádřili respekt i sympatie k této nepřehlédnutelné osobnosti současného dějepisectví.
Šámal, Petr; Pavlíček, Tomáš; Barborík, Vladimír; Janáček, Pavel...
Autor článku: Jan Lukavec - 4. 11. 2018
recenze
90%
Kromě významných literárních událostí, slavných knih a polemik, které dodnes známe z učebnic, kronika zaznamenává i mezinárodní bestsellery, produkty lokální populární kultury či četné kuriózní zprávy. Mnohonárodnostní prvorepublikovou literární komunitu představuje i díky rozsáhlému obrazovému doprovodu skutečně plasticky.

Knihy autora

Soustružníci lidských duší

Soustružníci lidských duší

ISBN: 978-80-200-1709-3
Literární kronika první republiky

Literární kronika první republiky

ISBN: 978-80-200-2909-6