Spisovatelé

Zygmunt Bauman

Zobrazení:
Bauman, Zygmunt: Umění života
Autor článku: Ján Blažovský - 18. 10. 2010
recenze
Šťastie nie je práve najobľúbenejšia sociologická kategória. Empiricky založení sociológovia môžu byť dokonca pohoršení používaním tohto, takmer nedefinovateľného, pojmu. Namiesto toho radšej hovoria o kvalite života vyjadrenej ukazovateľmi príjmu, vzdelania, dostupnej zdravotnej starostlivosti a pod.
Bauman, Zygmunt: Tekutá láska: o křehkosti lidských pout...
Autor článku: Jan Lukavec - 2. 8. 2013
recenze
60%
Zvláště sarkasticky autor líčí dopad mobilů na běžnou mezilidskou komunikaci. S údivem konstatuje, že to, co sociologové chtěli pokládat za předehru k závažnější konverzaci, je většinou ve skutečnosti její náhražkou, protože po rychlém rozhovoru přes mobily pak už žádná další komunikace často vůbec nenásleduje.
Bauman, Zygmunt: Tohle není deník
Autor článku: Jan Lukavec - 9. 5. 2015
recenze
60%
Kolik smysluplných vztahů dokáže člověk během života udržovat? Jaký vliv má společenská nerovnost na makaky a jaký na lidi? A kdy přijde doba, v níž nebude možné vést sociální život jinak než elektronicky? Tyto otázky řeší Zygmunt Bauman ve své knize Tohle není deník. Nejednou si v ní zoufá nad nespravedlností a nerovností, které ale po světě „distribuuje“ dost svévolně. Jeho smutek přitom vyvažuje vtip a sarkasmus.
Bauman, Zygmunt; Donskis, Leonidas: Tekuté zlo
Autor článku: Jan Lukavec - 13. 2. 2019
recenze
60%
Kniha slavného sociologa a litevského filozofa je napsána brilantní, esejisticko-dialogickou formou a obsahuje řadu podnětných postřehů. Některé její soudy jsou však možná příliš paušalizující či přehnaně alarmistické.

Knihy autora

Tohle není deník

Tohle není deník

ISBN: 978-80-200-2390-2
Tekuté zlo

Tekuté zlo

ISBN: 978-80-7564-028-4