Spisovatelé

Manuel Rivas

Zobrazení:
Rivas, Manuel...
Autor článku: Veronika Olbrechtová - 23. 3. 2011
portrét
Manuel Rivas je považován za nejvýznamnějšího současného galicijského spisovatele, jehož knihy byly přeloženy do několika světových jazyků včetně češtiny (Ta proklatá duše, nakl. Pavel Mervart, 2011). Spolu se spisovatelem Susem de Torem (autor románu Třináctý úder zvonu – Trece campanadas/Trece badaladas) patří mezi galicijské spisovatele, které uznává literární kritika i publikum po celém Španělsku.
Rivas, Manuel: Stará královna vzlétá
Autor článku: Lukáš Sirotný - 20. 6. 2011
ukázka
Ještě poslední zmínku si zaslouží úly: sbírání rojů, které při rojení vylétly. Tu je zapotřebí dbát, abychom o ně nepřišli, jelikož roje patří tomu, kdo je objeví jako první.
Rivas, Manuel: Ta proklatá duše
Autor článku: Anna Tkáčová - 20. 6. 2011
recenze
70%
Knížka krátkých povídek, v níž autor téměř neopouští prostředí své rodné Galicie, je charakteristická svým úsporným, ale poetickým jazykem, lyrikou, pomalým plynutím času, něhou a pochopením pro ty nejobyčejnější lidi galicijského venkova a drsného galicijského pobřeží. Jako by byla napsána v jiné době.
Rivas, Manuel: Cesta z hor
Autor článku: Lukáš Sirotný - 20. 6. 2011
ukázka
Znám ještě jeden příběh o papouškovi. Patřil doně Leonoře de Coruña. Byl to dárek od jednoho námořníka, který si ji předcházel. Doňa Leonora však měla příliš pevný charakter na to, aby žila s mužem, i kdyby to byl muž, který by ji obdarovával papoušky.

Knihy autora

Ta proklatá duše

Ta proklatá duše

ISBN: 978-80-87378-55-7