Spisovatelé

Bogdan Suceavă

Zobrazení:
Suceavă, Bogdan
Autor článku: Jarmila Horáková - 20. 5. 2014
portrét
V češtině vyšel letos Suceavův román Venea din timpul diez (2004) pod titulem S bubnem na zajíce chodil, který byl dříve přeložen také do angličtiny, francouzštiny, maďarštiny a bulharštiny. Autor četl ukázky ze svého díla na veletrhu Svět knihy 2014.
Suceavă, Bogdan: S bubnem na zajíce chodil
Autor článku: Dora Tichá - 20. 5. 2014
recenze
Román je pevně spjat s Bukureští i některými dalšími rumunskými reáliemi. Nakolik to bude pro české čtenáře zábrana a nakolik klad, se teprve ukáže. Díky překladatelskému úsilí a nadání Jiřího Našince má nyní české publikum možnost nahlédnout do mistrně humorného prorockého chaosu odehrávajícího se jen o pár kilometrů dále na východ, a přece zvláštně blízkého.
Suceavă, Bogdan: S bubnem na zajíce chodil
Autor článku: Jiří Našinec - 20. 5. 2014
ukázka
Ostatní důstojníci sebrali své diplomatky a vyšli z místnosti. Generál se za nimi dlouho díval, pozoroval jejich břicha deroucí se z blůz, jejich úzká čela. Po chvíli ucítil potřebu odvrátit pohled ke stropu. Když v místnosti zůstali jen oni dva, generál se zeptal: „Jak získáváte většinu zpráv z Moisovy sekty, pane plukovníku?“
Suceavă, Bogdan
Autor článku: Jan M. Heller - 20. 5. 2014
rozhovor
U příležitosti uvedení českého překladu románu S bubnem na zajíce chodil poskytl jeho autor Bogdan Suceavă časopisu iLiteratura.cz rozhovor. Říká v něm mimo jiné: „Neexistuje jazyk, který by ospravedlnil politický extremismus.“
Suceavă, Bogdan: Přízraky a portréty
1. 7. 2016
ukázka
Ukázka z básnické sbírky Bogdana Suceavy, rumunského matematika a prozaika žijícího v USA, jemuž v českém překladu vyšel román S bubnem na zajíce chodil.

Knihy autora

S bubnem na zajíce chodil

S bubnem na zajíce chodil

ISBN: 978-80-7432-436-9
Năluci şi portrete

Năluci şi portrete

ISBN: 978-973-122-050-5