Děti z krechtů
Chochola, Václav: Děti z krechtů

Děti z krechtů

Je to jenom hra. Prolézt krechty, prolézt školu, prolézat prací, prolézt vším, co ti někdo přichystal, a přitom dodržovat pravidla. Jenom hra. Ale nemůžeš nehrát.

Autor o knize: Je to jenom hra. Prolézt krechty, prolézt školu, prolézat prací, prolézt vším, co ti někdo přichystal, a přitom dodržovat pravidla. Jenom hra. Ale nemůžeš nehrát. Ukradli ti Brod, poslali tě do města, utíkáš do Brodu, vyhánějí tě odtamtud, berou ti kamaráda. Utíkáš za Hanlockem - toho ti přece sami dali, zase tě strhávají zpět. Chtějí tě tady. Nemůžeš nehrát jejich hru.

V krechtech se něco stalo. Tenkrát jim Ignác na chvíli utekl. Dál už ten pocit jenom hledá, s červem za zády. Víko krechtu je tak těžké. Sám ho nezvedne.

koupit knihu: www.kosmas.cz

Autor o sobě: Václav Chochola se narodil 9. ledna 1978 v Mladé Boleslavi. Po drnohryzeckém dětství a mládí na vesnici se vydal do Prahy, z tamní techniky zběhl k psaní o sportu, zapsal se na Literární akademii, napsal první povídky, přestal psát o sportu, napsal další povídky, ty doputovaly do nakladatelství, odkud v roce 2004 vyšly oblečeny do zeleného přebalu s titulem Třísky do masa. Ke druhé knížce, Dětem z krechtů, se propsal v chaloupce u Litomyšle.

 

Kupte si knihu:

podpoříte provoz našich stránek

Anotace

Spisovatel:

Kniha:

Atlantis, Brno, 2005, 216 s.

Zařazení článku:

beletrie česká

Jazyk:

Témata článku:

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse