Něco na těch Vánocích být musí
Viewegh, Michal: Něco na těch Vánocích být musí / What´s So Special about Christmas, Anyway; anotace

Něco na těch Vánocích být musí

V edici bilingua vycházejí tři autorovy povídky Smilstvo, Záhada a Něco na těch Vánocích být musí. První povídka je variací na Vieweghovo frekventované téma nevěra, ale tentokrát je "nasvíceno" zcela nečekanou pointou; v Záhadě se chystá mladík překvapit...

V edici bilingua vycházejí tři autorovy povídky Smilstvo, ZáhadaNěco na těch Vánocích být musí. První povídka je variací na Vieweghovo frekventované téma nevěra, ale tentokrát je "nasvíceno" zcela nečekanou pointou; v Záhadě se chystá mladík překvapit svou přítelkyni poněkud nadstandardním darem a v povídce Něco na těch Vánocích být musí stačí jeden zakouřený bar, jedno neplánované setkání a několik sklenek martini k tomu, aby byla konzumní všednost Vánoc nadobro zapomenuta. Poprvé se čtenář může setkat s texty Michala Viewegha v dvojjazyčné, anglicko-české verzi. Překladatel Dr. Craig Cravens vyučuje češtinu na univerzitě v Texasu.

Anotace

Spisovatel:

Kniha:

Michal Viewegh: Něco na těch Vánocích být musí / What´s So Special about Christmas, anyway. Přeložil Craig Cravens, Garamond, 2010, 120 s.

Zařazení článku:

beletrie česká

Jazyk:

Témata článku:

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse