Isakovski, Igor

portrét beletrie zahraniční

Přesýpací hodiny jsou sedmou Isakovského knihou, tento autor od roku 1991 vydal román Dopisy (Pisma, 1991), básnické sbírky Černé slunce (Crno sonce, 1992), Vulkán – Země (Vulkan – Zemja, 1996), Nebe (Nebo, 1996; elektronické vydání: http://www.blesok.com.mk/nebo) a povídkové soubory Exploze, těhotná luna, erupce (Eksplozii, trudna mesečina, erupcii, 1993), Bluesová budka (Bluz govornica, 2001).

Igor Isakovski

S dílem makedonského spisovatele Igora Isakovského (1970) se čeští čtenáři mohli seznámit zatím pouze díky jediné povídce zařazené do Antologie moderní makedonské povídky Tajemná komnata (Brno 2002, Tajna odaja, Skopje 2000). Povídka Smrt lišky je v antologii zařazena na poslední místo a ukazuje tak to nejnovější, co se v Makedonii roku 2000 psalo. Stejná povídka vyšla v září loňského roku v poslední povídkové sbírce Igora Isakovského Přesýpací hodiny (Pesočen časovnik, Skopje 2002). Tato sbírka byla přeložena do angličtiny a chorvatštiny, nyní se připravuje vydání v polštině.

Přesýpací hodiny jsou sedmou Isakovského knihou, tento autor vydal od roku 1991 román Dopisy (Pisma, 1991), básnické sbírky Černé slunce (Crno sonce, 1992), Vulkán – Země (Vulkan – Zemja, 1996), Nebe (Nebo, 1996; elektronické vydání: http://www.blesok.com.mk/nebo) a povídkové soubory Exploze, těhotná luna, erupce (Eksplozii, trudna mesečina, erupcii, 1993), Bluesová budka (Bluz govornica, 2001). Je redaktorem internetového literárního časopisu Blesok, který vychází šestkrát ročně v makedonské a anglické verzi, zároveň je šéfredaktorem elektronického vydavatelství Blesok. V současné době řídí rozsáhlý projekt Babylonia, jehož cílem je vytvořit elektronickou evropskou knihovnu.

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 1828x

Inzerce
Inzerce