Hill, Tobias

portrét beletrie zahraniční

Prvního úspěchu dosáhl Hill se sbírkou povídek Skin (Kůže), ovšem větší slávu mu přinesl až druhý román, The Love of Stones (Láska kamenů), z roku 2001.

Tobias Hill se narodil 30. března 1970 v Londýně. Vystudoval angličtinu na Sussex University a dva roky žil v Japonsku. Vydal tři básnické sbírky: Year of the Dog (Rok psa, 1995), Midnight in the City of Clocks (Půlnoc ve městě hodin, 1996) a Zoo (Zoo, 1998) – ta poslední je produktem jeho rezidenčního pobytu v londýnské zoo.

Prvního úspěchu u kritiky dosáhl Hill se svou prozaickou prvotinu, kterou byla sbírka povídek Skin (Kůže), za niž dostal PEN/Macmillan Silver Pen Award. První román Underground (Metro) vydal Tobias Hill v roce 1999, ovšem větší slávu mu přinesl až druhý, nazvaný The Love of Stones (Láska kamenů) z roku 2001, který byl dosud přeložen do jedenácti jazyků a v současné době se připravuje jeho filmová verze.

Tobias Hill dříve působil jako editor pražského časopisu Trafika, psal do menších periodik na britských ostrovech. Nyní působí jako recenzent listu The Observer, dříve se věnoval též psaní recenzí na rockovou hudbu do Sunday Telegraph.

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 1510x

Inzerce
Inzerce