Dunne, John Gregory: Nothing Lost

Dunne, John Gregory
Nothing Lost

anotace beletrie zahraniční

Nic není ztraceno popisuje úlohu a moc médií v soudních přích i těžkou cestu těch, kteří se nenarodili se stříbrnou lžičkou v ústech. Je to napínavý příběh, v němž to nejlepší čeká čtenáře na konci.

Příběh jedné vraždy
John Gregory Dunne
: Nothing Lost, Alfred A. Knopf, New York, 335 stran, 24.95 USD

Poslední román Johna Gregoryho Dunna, jenž zemřel v 71 letech v prosinci 2003 na infarkt, nese jméno Nic není ztraceno (Nothing Lost). Dunne, proslulý svými satirickými šlehy vůči americké společnosti, tu rozvíjí příběh vraždy tuláka, černocha Edgara Parlance kdesi na Středozápadě. Oběť byla nalezena na silnici a brzy se najdou i podezřelí: další dva nešťastníci bez domova, Edgarovi kumpáni: Duane Lajoie a Bryant Gover. Noviny z oběti brzy udělají málem svatého muže a z obou domnělých vrahů bezcitné bestie. Na Edgarův pohřeb přijede prezident USA, pořádají se veřejné modlitby za Edgarovu duši. Jenže celá věc není tak jednoznačná: tři společníci spolu sdíleli tajemství, které by mohlo, kdyby vyplulo na povrch, pořádně zamíchat kartami. A tak konec příběhu skrývá nejedno překvapení.

Ač by se to mohlo na první pohled zdát, Dunnův poslední román není příběhem ze soudní síně. Valná většina děje se odehrává buď před, nebo po soudním jednání, k tomu přistupuje netradiční prvek ve formě Duanovy sestry Carlyle, supermodelky, která neváhá obětovat velkou částku peněz, aby svému bratrovi zajistila co nejlepší obhajobu, které se má mimo jiné zhostit Max, outsider, jenž sebe a své šance popisuje slovy: „Jsem teplej. Jsem Žid. A jsem právník. Tahle trojkombinace nepřináší na Středozápadě výhru ve společnosti“.

Nic není ztraceno popisuje úlohu a moc médií v soudních přích i těžkou cestu těch, kteří se nenarodili se stříbrnou lžičkou v ústech. Je to napínavý příběh, v němž to nejlepší čeká čtenáře na konci.

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 1990x

štítky k článku

Inzerce
Inzerce