Merhaut, Vladislav: Zápisky o Vladimíru Boudníkovi

Merhaut, Vladislav
Zápisky o Vladimíru Boudníkovi

anotace beletrie česká

U příležitosti putovní výstavy Vladimíra Boudníka připravila Společnost pro Revolver Revue nové vydání knihy Vladislava Merhauta Zápisky o Vladimíru Boudníkovi.

 

Nové vydání knihy o Vladimíru Boudníkovi
Vladislav Merhaut: Zápisky o Vladimíru Boudníkovi, vydala Společnost pro Revolver Revue, ISBN: 80-903061-1-X, 2004, 400 stran

U příležitosti putovní výstavy Vladimíra Boudníka připravila Společnost pro Revolver Revue nové vydání knihy Vladislava Merhauta Zápisky o Vladimíru Boudníkovi.

Vladislav Merhaut (nar. 1938) byl jedním z nejvěrnějších přátel Vladimíra Boudníka a dnes patří mezi klíčové znalce jeho díla. Své zápisky o Vladimíru Boudníkovi si vedl od roku 1960 až do umělcovy tragické smrti. Jeho deníkové záznamy jsou velice cenné především pro svou faktografičnost a nestrojenost a rovněž nestylizovanou autentičnost výpovědi. Údaje o umělcově životě a o jeho tvůrčích aktivitách Merhaut zaznamenával až s maniakální pečlivostí, a tak se o poslední, pro Boudníka tolik tragické dekádě jeho života může čtenář z knihy dozvědět velice mnoho. Najde v ní vyprávění o Boudníkově práci v továrně i o osobách z řad výtvarníků, kunsthistoriků, literátů, sběratelů či psychiatrů. Mnoho místa je v Zápiscích věnováno také Boudníkovu rozporuplnému vztahu k ženám. Merhautův dokumentární text do značné míry opravuje Hrabalovu legendu o "něžném barbarovi".

 

© Hana Kučerová, Společnost pro Revolver Revue

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 5487x

Koupit knihu

Inzerce
Inzerce