Cercas, Javier: La velocidad de la luz

Cercas, Javier
La velocidad de la luz

anotace beletrie zahraniční

Španělský romanopisec Javier Cercas, autor bestselleru Vojáci od Salaminy (Los soldados de Salamina), vydal po čtyřech letech nový román.

Javier Cercas: La velocidad de la luz. Barcelona. Tusquets Editores, 2005, stran 305, cena 18€

Španělský spisovatel Javier Cercas, autor bestselleru Vojáci od Salaminy (Los soldados de Salamina), vydal po čtyřech letech nový román. Barcelonské nakladatelství Tusquets ho na trh uvedlo 10. března 2005.

Vypravěč románu La velocidad de la luz (Rychlost světla), mladý začínající romanopisec, který nese zřetelné autobiografické rysy, se na univerzitě na americkém středozápadě (Cercas dva roky působil na Illinoiské univerzitě) seznamuje se svým kolegou Rodney Falkem, veteránem z Vietnamu, kterého v skrytu ničí traumatická minulost. Podle nakladatelství Tusquets román „zkoumá naši neomezenou schopnost ubližovat, nekonečnou hloupost války a nekonečnou hloupost úspěchu, ale především schopnost literatury čelit skutečnosti a vymýtat její démony.“ Javier Cercas vstoupil do povědomí čtenářů nejen ve Španělsku, ale v celé Evropě, svým předchozím románem Vojáci od Salaminy, který zaznamenal obrovský úspěch. Byl přeložen do více než dvaceti jazyků včetně češtiny (Mladá fronta, 2004) a stal se předlohou pro film Davida Trueby.

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2437x

Inzerce
Inzerce
Inzerce