Brune, Elisa

Brune, Elisa

portrét beletrie zahraniční

Mladá belgická spisovatelka Elisa Brune pracuje jako novinářka. Publikuje články v populárně vědeckých časopisech. I její literární tvorba je s prostředím vědy pevně spjatá.

Elisa Brune

Elisa Brune, vlastním jménem Pascale Delnooz, se narodila roku 1966 v Bruselu, kde dosud žije a také publikuje. Má doktorát z ekonomie životního prostředí, pracuje jako novinářka - píše například pro časopisy La Recherche, Ciel & Espace, Science & Avenir.

Proslavila se hned první vydanou sbírkou povídek, nazvanou Trhliny (Fissures, L´Harmattan, 1996). Později kromě kratších textů publikovala též romány: Rychlý průzkum nebe (Petite Révision du ciel, Ramsay, 1999), Zlomená Běloba (Blanche cassée, Ramsay, 2000), La tournante (Ramsay, 2001), Horcí Jupiterové (Les jupiters chauds, Belfond, 2002). Texty Fissures a Petite Révision du ciel jsou dostupné také jako audio-nahrávka (vydavatelství Autrement dit). Elisa Brune získala za svá díla několik literárních cen.

Většina jejích příběhů se odehrává v prostředí vědy, vědců, vědeckého bádání, ovšem hrdinové řeší i běžné lidské problémy. Ať už jde o vztahy mezi lidmi obecně, mezi rodiči a dětmi, mezi sourozenci, mezi milenci, každý z románů Elisy Brune je detailní sondou do soukromí, do často tajených, potlačovaných, nepřiznaných problémů jinak „běžného“ života.

 

 

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2161x

Inzerce
Inzerce