Töteberg, Michael (ed.): Lexikon světového filmu

Töteberg, Michael (ed.)
Lexikon světového filmu

anotace film

Slovník obsahující téměř 500 hesel filmových děl, a to od klasického filmu po současné experimenty, včetně komerční hollywoodské produkce.,

Lexikon světového filmu
Michael Töteberg (ed.): Lexikon světového filmu, přel. V. Dudková, M. Marešová, P. Köpplová a P. Kurka, nakl. Orpheus, Praha – Litvínov 2005, 648 stran

Do rukou se nám dostává doplněný překlad německého díla, v němž čtenář najde téměř 500 hesel filmových děl, a to od klasického filmu po současné experimenty, včetně komerční hollywoodské produkce. Knihu doplnili naši přední odborníci (T. Hála, Zd. Hudec, J. Lukeš, M. Mentzlová aj.) o české filmy, které jsou důležité pro naši kinematografii, a naopak bylo protříděno přílišné množství filmů německých.

Lexikon je vskutku obdivuhodný, je napsán čtivě, lehce a srozumitelně, hesla obsahují přesnou a přehlednou informaci o tvůrcích filmu a hercích a obsah hesla je naprosto výstižný nejen co se týče filmu, ale i tvorby režiséra.

Zvláště oceňuji správné přepisy jmen a názvů z těch jazyků, které nepoužívají latinku, a též názvy v originálu, na něž je odkaz mezi hesly. Na konci je abecední glosář filmových termínů jako prostřih, švenk apod., který umožňuje i laikovi pochopit mnohé z filmového tvoření, dále rejstřík režisérů, rejstřík herců, rejstřík filmových hesel a nechybí ani seznam autorů hesel a názvy těch filmů, které zpracovali. Celou knihu provází vybrané fotografie.

Každý, kdo se o film alespoň minimálně zajímá, určitě knihu maximálně ocení.

 

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 3049x

katalogy

Koupit knihu

Inzerce
Inzerce