Murakami, Haruki (2006)

Murakami, Haruki (2006)

aktualita beletrie zahraniční

Česká společnost Franze Kafky, získá japonský spisovatel Haruki Murakami. Murakami toto ocenění osobně převezme v říjnu 2006 v Praze.

Cenu Franze Kafky získá japonský spisovatel Haruki Murakami

Jak bylo oficiálně oznámeno 17. března 2006, mezinárodní porota minulý týden v Praze rozhodla, že mezinárodní literární cenu Franze Kafky pro rok 2006, kterou uděluje Česká společnost Franze Kafky, získá japonský spisovatel Haruki Murakami.

Murakami toto ocenění osobně převezme v říjnu 2006 v Praze.

Laureáti Ceny Franze Kafky dostávají malou repliku pražského pomníku Franze Kafky od sochaře Jaroslava Róny. Cena Franze Kafky se tradičně předává u příležitosti státního svátku 28. října na Staroměstské radnici a je spojena s finanční odměnou ve výši 10 000 dolarů. Cena se uděluje za celkové literární dílo, přičemž podmínkou je, že alespoň jedna kniha oceněného autora již byla vydána v češtině.

Česky Murakamiho známe zatím ze dvou překladů Tomáše Jurkoviče - oba vyšly v nakladatelství Euromedia-Odeon: v roce 2004 Na jih od hranic, na západ od slunce a v roce 2005 Norské dřevo. V odeonském edičním plánu se objevil i třetí román tohoto spisovatele, měl by vyjít ve druhé polovině roklu 2006.

 

© Jan Levora

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 4046x

Inzerce
Inzerce