Lusofonní země v Torinu 2006

aktualita beletrie zahraniční

Knižní veletrh v Torinu a portugalsky mluvící země jako čestný host.

Lusofonní země v Torinu 2006 - aktualita

V italském Torinu vyhlášeném spolu s Římem světovou metropolí knihy pro tento rok, skončil 8. května tradiční knižní veletrh. Letošním čestným hostem veletrhu byly portugalsky mluvící země, především Portugalsko a Brazílie. Díky tomu se zde představila početná skupina zástupců spjatých literárním děním lusofonních zemí, například Eduardo Lourenço, Gonçalo M. Tavares, João de Melo, Miguel Sousa Tavares, Bernardo Carvalho a Milton Hatoum, ale také Paulina Chiziane, José Eduardo Agualusa a Mia Couto za portugalsky hovořící Afriku.

Portugalská delegace postrádala jednu významnou osobnost spojující italskou a lusofonní kulturu víc než kdo jiný: Antonio Tabucchi, spisovatel, profesor portugalské literatury a znalec a obdivovatel Fernanda Pessoy se podobných akcí nezúčastňuje, a ani tentokrát neudělal výjimku.

Přes relativní blízkost jazyků se překlady z portugalštiny neobjevují na italském knižním trhu příliš často. O to významnější je komerční úspěch nedávno vydaného překladu románu Equador, za nějž autor Miguel Sousa Tavares získal Cenu Grinzane Cavour, kterou převezme také v Torinu, v průběhu nadcházejícího měsíce.

 

© Lada Weissová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 2935x

Inzerce