Sousa Tavares, Miguel

Sousa Tavares, Miguel

portrét beletrie zahraniční

Až do roku 2003, kdy v Portugalsku vyšel jeho první román, Rovník, byl Sousa Tavares znám jako autor čtivých cestopisů a vtipných, mnohdy provokativně laděných fejetonů.

Miguel Sousa Tavares

Portugalec Miguel Sousa Tavares (nar. 1952 v Portu) vyrostl v rodině úzce spjaté s literárním světem, jeho matkou byla známá básnířka a spisovatelka Sophia Melo Breyner Andresen.

Až do roku 2003, kdy v Portugalsku vyšel jeho první román, Rovník, byl Sousa Tavares znám jako autor čtivých cestopisů a vtipných, mnohdy provokativně laděných fejetonů. Ze studia práv sběhl k žurnalistice a jistotu vážené profese advokáta vyměnil za vzrušující život cestovatele a novináře. V knižní podobě vyšla jeho reportáž ze Sahary nazvaná Sahara, republika písku (1983), dvě sbírky politických fejetonů Nomád v oáze a Ztracené roky, kniha krátkých cestopisů Jih, čtenářskou oblibu si získala sbírka krátkých textů a povídek s titulem Nenechám tě zemřít, Davide Crockette. Napsal také knížku pro děti nazvanou Tajemná řeka.

Tavaresova románová prvotina se setkala s mimořádným úspěchem u portugalských čtenářů, byla přeložena do řady jazyků, připravuje se její filmové zpracování.

 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3934x

Inzerce