Pilátová, Markéta

Pilátová, Markéta

portrét beletrie česká

Hispanistka, překladatelka a novinářka Markéta Pilátová vystudovala romanistiku a historii, přeložila román mexické spisovatelky Normy Lazo, je autorkou řady novinářských článků s latinskoamerickou tematikou.

Markéta Pilátová

Hispanistka, překladatelka a novinářka Markéta Pilátová (narozena 1. 2. 1973 v Kroměříži) vystudovala romanistiku a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde šest let pracovala jako odborná asistentka. Dva roky působila jako lektorka češtiny na katedře slavistiky ve španělské Granadě. Další dvouroční pobyt tentokrát v Brazílii, kde učila česky potomky našich krajanů, ji inspiroval k prozaickému debutu Žluté oči vedou domů (Torst, Praha 2007).
Pracovala také jako redaktorka týdeníku Respekt. Ze španělštiny přeložila román mexické spisovatelky Normy Lazo Věřící (One Woman Press, Praha 2001). Je autorkou řady novinářských článků s latinskoamerickou tematikou.
V současné době učí český jazyk v Buenos Aires; zde také napsala svou další prózu Má nejmilejší kniha (Torst, Praha 2009).

© Ivana Srbková

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 9388x

Inzerce