Davies, Peter Ho

Davies, Peter Ho

portrét beletrie zahraniční

Peter Ho Davies rozhodně není na britské literární scéně zcela neznámý. Uznání si vydobyl dvěma sbírkami povídek, díky nimž byl v roce 2003 také zařazen na prestižní seznam literárních nadějí časopisu Granta.

Peter Ho Davies

– britský povídkář a prozaik.

Narodil se v roce 1966 do smíšeného velšsko-čínského manželství. Po vysokoškolských studiích fyziky a angličtiny si kvalifikaci rozšířil ještě o magisterský titul z tvůrčího psaní na Bostonské univerzitě. Působil mj. v Malajsii a Spojených státech. V současnosti žije v USA, kde na Univerzitě v Michiganu vede kurzy tvůrčího psaní.

Své povídky pravidelně otiskoval na stránkách nejrůznějších periodik, mnohé z nich se dostaly i do prestižních povídkových antologií (Prize Stories: The O. Henry Awards 1998 a Best American Short Stories 1995, 1996 and 2001). První vlastní sbírkou byla v roce 1998 kniha The Ugliest House in the World situovaná do Malajsie, Jihoafrické republiky a Patagonie a Peter Ho Davies za ni byl odměněn Mail on Sunday/John Llewellyn Rhys Prize. Druhá sbírka povídek vyšla v roce 2000 pod jménem Equal Love.

První román The Welsh Girl vydal v roce 2007 a probojoval se s ním do širších nominací The Man Booker Prize.

Bibliografie:
The Ugliest House in the World, Granta, 1998
Equal Love, Granta, 2000
The Welsh Girl, Sceptre, 2007 

 

© Markéta Musilová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 2799x

Inzerce
Inzerce