Ouředník, Patrik: Instante propizio, 1855 (2008)

Ouředník, Patrik
Instante propizio, 1855 (2008)

aktualita beletrie česká

V literární příloze italského deníku La Stampa z 2. února 2008 se milánský spisovatel a kritik Paolo Colagrande vrací celostránkovou recenzí ke „knize roku 2007“, kterou se v Itálii stala Ouředníkova Příhodná chvíle, 1855.

 

Italské vydání knihy Patrika Ouředníka Příhodná chvíle, 1855 (vyšlo v září 2007) bylo jmenováno knihou roku (kategorie původní a překladová produkce) deníkem La Stampa, všeobecně považovaným za nejserioznější italské noviny (31.12.2007).

V literární příloze italského deníku La Stampa z 2. února 2008 se milánský spisovatel a kritik Paolo Colagrande vrací celostránkovou recenzí ke „knize roku 2007“, kterou se Příhodná chvíle, 1855 v Itálii stala. „Příhodná chvíle se vyrovná Europeanám jak inteligencí, tak i novátorským přístupem k textu. Ouředník zmnožuje vypravěčské roviny za použití jazyka, který je nadán schopností rovrátit stereotypy dvou staletí v historii, v sociologii, ve vědách a v náboženství; jazyka, který autorovi umožňuje obnažit a rozvrátit společenská dogmata, aniž kdy upadne do kázání a moralismu. Komičnost textu působí takřka mimovolně, a o to je přesvědčivější,“ říká mj. Colegrande.

© Matěj Cval

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3992x

Koupit knihu

Inzerce