MacDonald, Ann-Marie: Padněte na kolena

MacDonald, Ann-Marie
Padněte na kolena

anotace beletrie zahraniční

Padněte na kolena - v překladu Kláry Kolínské vychází kniha Fall On Your Knees torontské spisovatelky a herečky Ann-Marie MacDonald o sestrách Piperových a jejich složitém vztahu k otci, román, jehož zápletka je dle kritiků hodna Victora Huga.

 

Ann-Marie MacDonald: Padněte na kolena, přel. Klára Kolinská, NLN, 500 stran

Padněte na kolena - v překladu Kláry Kolínské vychází kniha Fall On Your Knees torontské spisovatelky a herečky Ann-Marie MacDonaldové o sestrách Piperových a jejich složitém vztahu k otci. Román, jehož zápletka je dle kritiků hodna Victora Huga, vypráví temný příběh rodiny, která je poznamenaná neodvratným hříchem a dlouho skrývaným tajemstvím. Autorka na rozsáhlém příběhu zasazeném do prostředí novoskotského ostrova Cape Breton a odehrávajícím se v první polovině 20. století pracovala pět let. Když v roce 1996 tento románový debut vyšel, vzbudil nebývalou pozornost jak literární kritiky, tak širokých čtenářských vrstev, byl i několikrát oceněn (Cena Commonwealthu za nejlepší prvotinu či Dartmouth Award) a brzy se dočkal také značného ohlasu v zahraničí.

Ann-Marie MacDonaldová je také úspěšná dramatička – její hra Goodnight Desdemona (Good Morning Juliet) získala Cenu generální guvernérky a Cenu asociace kanadských spisovatelů. Jako herečka ztvárnila roli ve filmu Where the Spirit Lives (Kde přebývá duch) a byla nominována na cenu Genie za roli ve filmu I’ve Heard the Mermaids Singing (Slyšela jsem zpěv mořských panen).

© Matěj Cval

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 4104x

Koupit knihu

Inzerce
Inzerce
Inzerce