Sančenko, Anton

Sančenko, Anton

portrét beletrie zahraniční

Anton Sančenko se narodil roku 1966 v Chersonu. Vyučil se radistou na tamním mořeplaveckém učilišti, v Kyjevě pak vystudoval filologii. Třináct let pracoval jako vedoucí radista na dopravních, nákladních a rybářských lodích vyjíždějících z Kerče, Chersonu, Oděsy, Istanbulu a Pirea.

Anton Sančenko se narodil roku 1966 v Chersonu. Vyučil se radistou na tamním mořeplaveckém učilišti, v Kyjevě pak vystudoval filologii. Třináct let pracoval jako vedoucí radista na dopravních, nákladních a rybářských lodích vyjíždějících z Kerče, Chersonu, Oděsy, Istanbulu a Pirea. Je posledním radistou černomořského povodí, který předal radiovou zprávu v morseovce. Na praxi ve škole pochopil, že lidé skutečně hrdinské profese nejsou námořníci, ale učitelé středních škol.

Vyhrál literární soutěž Teneta 2002 v kategorii milostný a sentimentální román. Publikuje na internetu a v časopisech. Je autorem sbírky povídek Vyzyvnoj kanal (Kyjiv 2003). Roku 2008 mu vyšly hned dvě knihy; román Vesillja z Jevropoju a povídkový cyklus Barkaroly (obojí v nakl. Fakt, Kyjiv 2008). Román Vesillja z Jevropoju je hodnocen jako objev roku 2008.

© Rita Kindlerová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3098x

Inzerce
Inzerce