Valentová, Libuše (ed.): Mircea Eliade v evropském kontextu

Valentová, Libuše (ed.)
Mircea Eliade v evropském kontextu

anotace beletrie zahraniční

Rumunské oddělení Ústavu románských studií FFUK ve spolupráci s Česko-rumunskou společností vydalo bilingvní publikaci Mircea Eliade v evropském kontextu / Mircea Eliade în context european.

Libuše Valentová (ed.): Mircea Eliade v evropském kontextu / Mircea Eliade în context european, ÚRS FF UK a Česko-rumunská společnost, Praha 2009

Rumunské oddělení Ústavu románských studií FFUK ve spolupráci s Česko-rumunskou společností vydalo bilingvní publikaci Mircea Eliade v evropském kontextu / Mircea Eliade în context european, obsahující přednášky pronesené na stejnojmenném mezinárodním kolokviu pořádaném před dvěma lety v Rumunském kulturním institutu v Praze. Autoři příspěvků věnovaných světově proslulému historikovi náboženství a spisovateli rumunského původu jsou religionisté a literární vědci z akademických pracovišť v Padově, Bukurešti, Kluži, Bratislavě, Brně a Praze.
Sborník o rozsahu 248 stran má dvě části: první zahrnuje českou či případně slovenskou verzi referátů, druhá verzi rumunskou; díky tomu je přístupný jak publiku českému nebo slovenskému, tak i rumunskému, případně rumunistům v různých zemích světa.
K vydání připravila Libuše Valentová.

 

© Libuše Valentová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.