Krajewski, Marek

Krajewski, Marek

portrét beletrie zahraniční

autor detektivek odehrávajících se na topografii a v rámci historických reálií města Breslau (německý název pro Vratislav)

Marek Krajewski (1966) – polský filolog (bývalý profesor na Vratislavské univerzitě), specialista v oblasti latinské jazykovědy, autor detektivek odehrávajících se na topografii a v rámci historických reálií města Breslau (německý název pro Vratislav), autor série detektivek o pracovníkovi vratislavského Policejního Prezidia Eberhardovi Mockovi a knih mj: Śmierć w Breslau (1999), Koniec świata w Breslau (2003), Widma w mieście Breslau (2005), Festung Breslau (2006), Dżuma w Breslau (2007), Głowa Minotaura (2009)...

Knihy Krajewského obsahují prvky černé detektivky či hororu a navazují na literární tradici (Raymond Chandler). Práva na jeho romány byla prodána do 18 zemí.

Krajewski je držitelem ceny Paszport Polityki (2005), ceny knihkupců Witryna za nejlepší knihu roku 2005 a Ceny velkého kalibru za nejlepší detektvní román (2003). V červnu roku 2008 byl Krajewski jmenován vratislavským velvyslancem. V lednu 2008 začal spolupracovat s Mariuszem Czubajem na detektivním cyklu Aleja samobójców (Alej sebevrahů), jenž se odehrává v přímořském Gdaňsku a v němž komisař Jarosław pater řeší záhadu brutální vraždy v domově důchodců. Jeho další díl, Róże cmentarne (Hřbitovní růže), vyšel v únoru 2009.

© Bára Gregorová
 

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3048x

Inzerce