Kehlmann, Daniel: Portrét Leo Richtera

Kehlmann, Daniel
Portrét Leo Richtera

anotace beletrie zahraniční

Zatímco u nás se Daniel Kehlmann na sklonku roku 2009 (do roka od vydání německého originálu) připomněl svým „románem v devíti příbězích“ nazvaném Sláva, ve svém mateřském jazyce se tou dobou opět přihlásil ke slovu povídkou Portrét Leo Richtera.

Daniel Kehlmann: Leo Richters Porträt sowie ein Porträt des Autors von Adam Soboczynski, Reinbek, Rowohlt Verlag 2009, 80 stran.

Zatímco u nás se Daniel Kehlmann na sklonku roku 2009 (do roka od vydání německého originálu) připomněl svým „románem v devíti příbězích“ nazvaném Sláva, ve svém mateřském jazyce se tou dobou opět přihlásil ke slovu povídkou Portrét Leo Richtera. Vypůjčil si jednu z hlavních figur románu Sláva a vykreslil ji v situaci, kterou její alter ego vskutku dobře zná: renomovaný časopis požádá známého autora o svolení publikovat jeho portrét. Autor polichocen přikývne a „zuřivý reportér“ už je na cestě…

Pandán k literárnímu příběhu tvoří portrét spisovatele Kehlmanna očima Adama Soboczynského, kulturního žurnalisty z magazínu Die Zeit, který se vyhýbá zkratovitým závěrům a reprezentuje tak pravý opak fiktivního reportéra.

Prolistovat první stránky knihy můžete zde

© Jitka Kolářová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3476x

Inzerce