Cena Jiřího Ortena 2010

aktualita beletrie česká

Nositelem Ceny Jiřího Ortena 2010 se 13. května na slavnostním podvečeru v rámci knižního veletrhu Svět knihy Praha 2010 stal Jan Těsnohlídek ml. za svou sbírku básní s názvem Násilí bez předsudků.

Cena Jiřího Ortena 2010

Nositelem Ceny Jiřího Ortena 2010 se 13. května na slavnostním podvečeru v rámci knižního veletrhu Svět knihy Praha 2010 stal Jan Těsnohlídek ml. za svou sbírku básní s názvem Násilí bez předsudků. Porota ve složení Petr A. Bílek, Petra Hůlová, Jindřich Jůzl, Pavel Kosatík a Jiří Peňás označila Těsnohlídkovu sbírku za „generační básnickou výpověď v době, kdy se k ní těžko hledá důvod“.

Jan Těsnohlídek ml. se narodil 11. dubna 1987 v Havlíčkově Brodě, ale většinu života prožil v Krucemburku. Psát začal během studií, po ukončení střední školy pracoval v knihkupectví Vysočina v Havlíčkově Brodě. Byl oceněn v řadě literárních soutěží (Ortenova Kutná Hora 2005–2008, Hořovice Václava Hraběte 2006, 2008), jeho básně byly otištěny v HOSTu, Tvaru a Psím víně. V edici Stůl mu vyšla v roce 2009 sbírka Násilí bez předsudků. Druhé vydání vyšlo ve stejném roce v nakladatelství Petr Štengl jako první kniha edice Pop.

Kromě Jana Těsnohlídka se do užšího výběru dostal i povídkový soubor Hra pro čtyři ruce Jana Němce a román Vyhnání Gerty Schnirch Kateřiny Tučkové.

© Markéta Kittlová

Diskuse

Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

související články

zhlédnuto 3371x

Inzerce